Telefonla Sipariş: 0(544) 661 0380

Şifa Allah'tan, Macun bahane... Lakin tadı şahane.

Sineği Öldürmek İçin

Elazığ’ın Gözeli köyünde bir çobanın boğazına karasinek kaçtı. Sürekli öksüren çoban durumu köylülere anlattı. Bir köylü canlı olabileceğini söylediği sineğin ölmesi için çobana ilaç verdi. Çoban ilacı içtikten sonra zehirlenip hastanelik oldu.

“Burası Türkiye” Antolojisi

Diyarbakır Özel Harekat Dairesi’nde görevli bir memur bilardo oynarken “Bu atış sayı olmazsa kendimi vururum.” dedi. Atış sayı olmayınca, beylik tabancasıyla kendini vurarak öldü! (Diyarbakır)

“Burası Türkiye” Antolojisi

Karadenizli iki kardeş, çatıdaki hurdaları satmak istedi. Ağabey çatıya çıktı. Demir yığınlarını aşağıdaki kardeşine atmaya başladı. Kardeşi ise hepsini tuttu. Ama biri hariç; Buzdolabı! Onun da altında kalıp ağır yaralandı. Hastanede, “Hızlı attı, tutamadım.” dedi! (İzmir)

“Burası Türkiye” Antolojisi

Aynı turizm şirketine ait iki otobüs, yolda karşılaştı. Şoförler ellerini bırakıp, birbirine selam verdi ve 52 kişi öldü! (Bitlis)

“Burası Türkiye” Antolojisi

Askerden yeni dönen genç dünya evine girdi. Gerdek gecesi, eşine askerlik anılarını anlatmaya başladı. Bir ara kendini kaptırdı ve yanında getirdiği el bombasını gösterdi. “Bak bunu çekince patlıyor.” dedi ve pime asıldı. Yeni evli çift öldü! (Edirne)

“Burası Türkiye” Antolojisi

Yeni doğan yeğenini seven bir dayı, faciaya yol açtı. Bebeği “hoppala” diye havaya fırlattı. Talihsiz bebek, tavandaki serinletici pervaneye çarparak öldü! (İstanbul)

“Burası Türkiye” Antolojisi

Bir anne, yağmur girmemesi için bacayı tıkadı. Soba yanıyordu. Bacadan çıkamayan karbonmonoksit eve doldu. Anne ve oğlu öldü, üç çocuğu da komada! (İstanbul)

“Burası Türkiye” Antolojisi

İki odayı yıkıp tek oda yapmak isteyen ev sahibi, işi abarttı. Tek duvar için kazma yerine dinamit kullandı. Mahalleyi havaya uçurdu, kendisi de yaralandı! (Trabzon)

Çeviri »