Telefonla Sipariş: 0(544) 661 0380

Şifa Allah'tan, Macun bahane... Lakin tadı şahane.

Nereden Geldi?

Anadolu’nun en eski tarihi kentlerinden olan “Şehzadeler Şehri” Manisa’da Mesir Macunu geleneği 1539 yılından itibaren günümüze kadar gelmiştir.

Nasıl Geldi?

İnanışa göre; Yavuz Sultan Selim’in eşi ve Kanuni Sultan Süleyman’ın annesi Hafsa Sultan, Manisa’da bulunduğu sırada hastalanır. Hastalığı çok ciddidir. Birçok hekime muayene olan Hafsa Sultan bir türlü iyileşemez. Son olarak kendisinin kurduğu Sultan külliyesi zaviye ve imaretinin idaresi görevinde bulunan Merkez Efendi’ye müracaat ederler.

Nerden Alınır?

İnternet sitemizden alabilirsiniz. Telefonla sipariş verebilirsiniz. 250gr ve 450 gr ürünümüzü dinlenme tesislerinden 850 gr ürünümüzü bayimiz olan eczanelerden satınalabilirsiniz.  Bayiliğimizin olduğu illere kargo ile gönderimimiz yoktur.

 

Ne İşe Yaramaz?

Kafada saç çıkarmaz. Bel fıtığına yaramaz.

Şifa Allah’tan macun bahane…

Manisa’dan Başka Yerde Üretilebilir mi?

Adamlar Çin mutfağını İstanbul’a taşıdı. Avustralyalının enerji içeceği köy bakkallarında dahi satılıyor. Biz hala 500 yıldır bitmeyen enerji (Mesir Macunu) yi Manisa’dan dışarı çıkaramadık. Gayet tabi üretilir.

Hangi Macun Orjinaldir?

25 farklı üreticinin hemen hepsi orjinal olduğunu iddia etmektedir. Ekmeğin üzerine sürülebilir diyende var, içine leblebi tozu katanda…

Biz glikoz kullanmıyoruz. Bitkileri kendi işletmemizde, kendimiz çekiyor ve çeker çekmez macuna karıştırıyoruz. ŞİFA ALLAH’TAN MACUN BAHANE diyoruz.

Çeviri »