Telefonla Sipariş: 0(544) 661 0380

Şifa Allah'tan, Macun bahane... Lakin tadı şahane.

 

2010 – 2015 yılları arasında çeşitli firmalara ait olan markaların satışını yapan firmamız 2015 yılında kendi markasını oluşturmaya karar vermiş ve bu amaçla kendi imalathanesini Bartın iline kurmuştur. Alım satımını yaptığı markalara üretim yaptırdığımız esnada kendi bölgemizden götürdüğümüz bitkilerin kullanıldığı macunların daha etkili olduğunu farkettik. Bu sebeple imalathanemizi Bartın’a kurmaya karar verdik.

ZONGULDAK – BARTIN – KARABÜK

Bartın ve Karabük illeri daha önceden Zonguldak iline bağlı birer ilçe iken 1991 yılında Bartın, 1995 yılında Karabük Zonguldak’tan ayrılarak il olmuşlardır. Bölge insanları genelde TTK ve Özel sektör kömür ocaklarında zor şartlarda çalışmaktadırlar. Belki de bu sebepledir ki Manisa Mesir Macunu bölge halkı tarafından çok sevilmiş ve satışının en hızlı olduğu illerden olmuşlardır. Bu illerde halen 3 farklı Mesir Macunu imalatçısı üretimine devam etmektedir.

Neden Bartındayız?

Dünya Ormancılık Örgütü FAO tarafından Dünya’da biyolojik çeşitlilik bakımından oldukça zengin ve mutlak korunması gereken 100 adet sıcak noktadan 9 tanesinin Türkiye’de olduğu tespit edilmiştir. Bu bağlamda bu noktalardan biride Bartın ve civarıdır. Yine aynı örgüt tarafından Doğal Arboretum olarak ilan edilmiştir. Arboretum (Bitki müzesi), Doğal Arboretum (Açık hava bitki müzesi).

Hakkımızda

Günümüzde teknolojinin, stresin, kimyasalların içerisinde yaşıyoruz. Tüm bunlar vücut direncimizin düşmesine yol açıyor. İnsanlar için en kıymetli olan vücut ve ruh sağlığının yerinde olmasıdır. Dünyamızda ilaçlar, insanlar hastalanınca tedavi amacıyla kullanılıyor. Hastalar, doktor tarafından yazılan reçetelerle şifa bulmaya çalışıyor. Asıl olan insanın hastalandıktan sonra şifa araması değil, hastalanmadan önce şifalı yaşamasıdır. Doğada bu şifayı sağlayan yüzlerce bitki, baharat çeşitleri bulunmaktadır. Bizde Nam-ı Deva olarak Manisa’nın tarihi geçmişinden gelen 500 yıllık Merkez Efendinin reçetesini oluşturduğu mesir macununu insanlara sunmak için yeni bir hizmet anlayışıyla yola çıktık. Mesir macunu baharat ve bitki karışımlarından oluşturulmuş çok önemli bir sağlık sırrıdır. Nam-ı Deva markasıyla satışa sunduğumuz mesir macunu yüksek kalite anlayışıyla tek tek elde özenle üretilmiş bir ürün grubudur.

“Sağlıklı yaşam” felsefesiyle öncelikle bir sağlık sırrı olan ve her derde deva olan mesir macununu tüm dünyaya tanıtmayı kendimize görev edindik.

Nam-ı Deva markası ile orijinal mesir macununu şu aşamada sadece yurt içine satışını yapmaktayız. ileriye yönelik hedeflerimiz arasında ihracat adımı da mevcuttur.

Belgelerimiz

Çeviri »